Blesk.cz: ČSSD by měla ve vládě zásadně prosazovat plnění svého programu z vládního prohlášení, například zajištění sociálního bydlení

V pondělí 26. listopadu 2018 jsem byl hostem pořadu Epicentrum Blesk.cz. Mluvil jsem o tom, že sociální demokracie se rozhodla pro setrvání ve vládě proto, že je to nejlepší cesta, jak plnit náš program. To bychom teď jasně měli dělat a prosazovat například to, co je ujednáno ve vládním prohlášení. Tam toho není málo, například obsahuje ujednání o potřebě důležité právní úpravy sociálního bydlení, která by zvýšila dostupnost bytů. Z toho teď například premiér Andrej Babiš couvá. A i když jsme na dobré cestě, vyhráno také ještě není u zrušení karenční doby nebo zavedení zálohovaného výživného.

Řeč přišla i na to, že v budoucnu vidím jako problém zajištění příjmů k plnění našeho programu, protože zde není možná dohoda s naším koaličním partnerem. Přitom my plán na zajištění příjmů i pro dobu menšího růstu máme, ať už jde o progresivní a sektorovou daň.

Mluvili jsme i o tom, co by podle mého mínění mohlo vládu v budoucnosti položit, proč je Jana Maláčová dobrá ministryně a o dalších tématech. Podívejte se na rozhovor!

 

Share